ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Je to věc názoru, kvalitou jsou dnes oba zmíněné typy tašek na stejné úrovni. Výhodou betonové tašky je její přesnost, menší nasákavost, někdy také vyšší rychlost pokládky – pokud zvolíte tašku větších rozměrů. Pálená taška nabízí zase větší škálu typového provedení a staleté zkušenosti získané během výroby. Pálená taška nemusí mí jen klasickou oranžovou barvu, ale v podstatě jakoukoliv. Navíc její odolnost zvýší glazura, což je nejvyšší stupeň povrchové úpravy „pálenky“. Na trhu jsou však i další materiály, z nichž můžete střechu mít.

Plechovou krytinu nejvíce používáme při rekonstrukcích střech, ponecháváme-li starou střešní konstrukci, která není dimenzována pro pokládku těžších krytin, třeba betonové nebo pálené. Střecha z plechu je mnohem lehčí.

Podle tabulkových hodnot je životnost měděných prvků (Cu) okolo 80 let. Životnost titan- zinkových (ZnTi) plechů výrobce uvádí 40 až 50 let. Výhodou ZnTi plechů i Cu plechů je, že se nemusí natírat. Na trhu seženete i jiné materiály, třeba po-zinkový plech. Ten má ale kratší životnost a musíte jej pravidelně opatřovat nátěrem.

Napište nám, pošleme návrh. Ten však můžeme spolu dále ladit. Ale samozřejmě jen v rámci platné legislativy. Věříme, že se na konečné verzi s vámi domluvíme.

Za určitých podmínek ano. Je třeba jej před nátěrem pořádně očistit, nesmí mít známky napadení dřevokaznými škůdci či houbami. Bez patřičného zásahu byste totiž po několika letech už nemuseli mít, co impregnovat.

Kontaktujte nás. Získejte zaměření a kalkulaci vaší nové střechy zdarma